Google виграла патентну суперечку у Oracle щодо прав на Java

П'ятниця, 27 травня 2016, 09:25

Корпорація Google виграла судовий спір з компанією Oracle в США про патентні права на використання програмного забезпечення Java.

Про це пише "Російська служба ВВС".

Суд присяжних в Сан-Франциско визнав законним право компанії Google на використання програмної платформи Java в операційній системі Android.

Згідно з рішенням суду, Google використовував Java на основі положень про сумлінне використання, яке передбачається законодавством про авторське право.

Таке використання операційної системи дозволяє Google не здійснювати виплати на користь розробника.

Компанія Oracle звинуватила Google в недоотриманні доходу від програмного забезпечення Java. Як наполягала Oracle, безкоштовне розповсюдження компанією Google операційної системи Android порушувало авторське право Oracle на частину програмного забезпечення Java, що в підсумку призвело до зниження виручки Oracle.

У компанії Google вказували на те, що ті елементи Java, які вона використовує в Android, не підпадають під закони про захист авторських прав. У Oracle заявили, що мають намір оскаржити рішення суду.

У 2012 році справу за аналогічним позовом Oracle до Google було припинено: журі присяжних не змогло прийти до однозначного рішення.

Java була розроблена компанією Sun Microsystems і вийшла на ринок в 1995 році. У 2009 році Sun Microsystems була поглинена Oracle.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!