ДФС хоче оштрафувати Philip Morris на 4,1 мільярда гривень

Четвер, 26 травня 2016, 17:01

Державна фіскальна служба хоче оштрафувати одну з найбільших тютюнових компаній в Україні Philip Morris Ukraine на суму 4,1 млрд гривень.

Про це повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" директор з корпоративних зв'язків компанії Наталія Бондаренко.

При цьому в Philip Morris Ukraine вважають необгрунтованими претензії департаменту податкового і митного аудиту ДФС на суму 4,1 млрд гривень.

"Зараз офіційно штраф ще не нараховано. Перевірка була завершена 10 травня, а 24 травня закінчився фінальний термін для оформлення документів про її результати. На сьогодні компанія Philip Morris Ukraine ще не отримала ніяких висновків і повідомлень", - повідомила Бондаренко.

За її словами, в 2015-2016 році компанія ввозила в Україну сировину, поміщала її в митний режим переробки та вивозила готову продукцію за межі України на підставі договорів купівлі-продажу.

Загальна вартість готової продукції, яка була виготовлена й експортована в режимі переробки на митній території України, становить 97 млн доларів.

"Митний кодекс дозволяє поміщати в митний режим переробки товарів на підставі договорів купівлі-продажу. Така позиція офіційно висловлювалася Мінфіном, підтримується профільним департаментом організації митного контролю ДФС", - прокоментувала представник компанії.

Бондаренко додала, що згідно з позицією департаменту податкового і митного аудиту ДФС договори купівлі-продажу не можуть бути підставою для поміщення товарів у митний режим переробки.

Підхід департаменту базується на тому, що операції компанії повинні відповідати положенням Закону "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах", який втратив чинність ще в 2012 році. Як наслідок, підприємство повинно сплатити 4,1 млрд гривень податків.

"Ми вважаємо, що така позиція ДФС створює істотні репутаційні загрози інвестиційному клімату і загрози для інших підприємств", - повідомила директор з корпоративних зв'язків Philip Morris Ukraine.

"До початку перевірки компанія працювала над стратегією, згідно з якою українське виробництво розглядалося як платформа для створення технологічного експортного хаба з відповідною ресурсною та науковою базою", - додала вона.

Згідно з планом, передбачалося збільшення експортної потужності компанії до 300 млн доларів щорічно.

За словами Бондаренко, зараз під загрозу потрапляє підписання зовнішньоекономічних контрактів підприємств, що працюють на території України, в тому числі Philip Morris Ukraine.

"Ми сподіваємося, що нам вдасться донести нашу позицію до ДФС і продовжити співпрацю в робочому режимі. У разі розвитку песимістичного сценарію, компанія буде оскаржувати рішення ДФС згідно з офіційними адміністративними і судовими процедурами із залученням експертів, інвесторів з інших секторів бізнесу і міжнародної спільноти для публічного обговорення ситуації", - додала вона.

Philip Morris International - один з найбільших світових виробників тютюнових виробів. Випускає сигарети більш ніж на 50 фабриках, продає їх в 160 країнах.

В Україні компанія працює понад 15 років. Виробляє продукцію на фабриці в Харківській області.

"Філіп Морріс Україна" реалізує на українському ринку, зокрема, такі марки сигарет, Chesterfield, Bond Street, Marlboro, L & M і Parliament.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"