Україна збільшила імпорт автотранспорту майже на 50%

Четвер, 26 травня 2016, 13:53

За підсумками першого кварталу 2016 року в Україну було імпортовано 22,460 тисяч одиниць автотранспортної техніки, на суму 339,5 млн доларів.

Про це повідомляє асоціація "Укравтопром".

"У порівнянні з першим кварталом минулого року обсяг імпорту автотранспорту збільшився на 48%. Частка нової техніки в загальному обсязі становила 55%, проти 60% роком раніше", - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням,легкові автомобілі охопили 73% автоімпорту, їх з січня по березень було ввезено 16,352 тисяч штук, що на третину більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, а їх вартість оцінена митницею в 271,3 млн доларів.

При цьому, частка нових автомобілів в імпорті збільшилася в порівнянні з минулим роком на 3 процентних пункти і становила 73%.

"Найбільше легкових автомобілів було ввезено в Україну з Німеччини - 2,812 тисяч штук на 51,5 млн доларів", - повідомляє асоціація.

"Комерційних і спец. автомобілів за три місяці поточного року ввезли в країну в кількості 5,919 тисяч одиниць, загальна митна вартість яких становила 65,5 млн доларів. У цьому сегменті автоімпорту домінували автомобілі з пробігом, які охопили 93% поставок. Рік тому їх частка була 83%", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, імпортери автобусів закінчили квартал показником 189 одиниць техніки, на яку вони витратили 2,7 млн доларів. Щодо першого кварталу минулого року імпорт автобусів збільшився на 61%.

"Таким чином, за підсумками перших трьох місяців поточного року Німеччина стала найбільшим зовнішнім постачальником автотранспортної техніки в Україні, на частку якої припало 26% автоімпорту", - заявили у асоціації.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"