НБУ скоротив строк очікування купівлі валюти на міжбанку

Четвер, 26 травня 2016, 09:55

Національний банк скоротив строк депонування уповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів.

Про це йдеться у постанові правління НБУ №332, повідомляє прес-служба регулятора.

"Досі банки мали можливість купувати валюту для клієнтів не раніше третього операційного дня (режим Т+2). Відтепер здійснити таку купівлю можна буде починаючи з наступного операційного дня (режим Т+1) після попереднього депонування гривні", - йдеться у повідомленні.

"Як і раніше, проведення таких операцій вимагатиме підтвердження з боку Національного банку для запобігання непродуктивному відтоку капіталу. Але якщо досі строки перевірки контрактів та строки попереднього депонування гривні збігалися, то відтепер вони можуть відрізнятися", - повідомляє НБУ.

Як наголошується, здійснити купівлю валюти можна буде на другий день після надання Національному банку інформації для підтвердження операції (режим Т+2), але клієнти додатково матимуть дві можливості.

Перша - перерахувати кошти у гривні на окремий рахунок за день до підтвердження Національним банком можливості проведення купівлі валюти, та провести купівлю в день підтвердження від НБУ.

Друга - перерахувати кошти на окремий рахунок за день до дати купівлі іноземної валюти після отримання підтвердження Національним банком можливості провести купівлю валюти. Таке підтвердження залишається чинним протягом 30 днів.

"Водночас уповноважені банки повинні будуть надавати Національному банку інформацію щодо загального обсягу гривні, задепонованої для майбутньої купівлі валюти за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України НБУ", - йдеться у повідомленні.

"При цьому така інформація має подаватися в той же час, що й інформація щодо загального обсягу обов’язкового продажу, запланованого на наступний робочий день. А саме - до 18:15 поточного дня", - повідомляє прес-служба.

Зміни набувають чинності з 01 червня 2016 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!