Данилюк дав пояснення в НАБУ щодо своїх офшорів

Середа, 25 травня 2016, 18:34

Міністр фінансів Олександр Данилюк дав пояснення в Національному антикорупційному бюро України щодо своїх офшорних компаній.

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

"Він був. Дав пояснення, надав документи, які підтверджують, що, дійсно, на цих компаніях не було ніякого руху коштів задовго до його вступу на державну службу. Але ми йому під час надання пояснень роз'яснили, що він зобов'язаний був протягом місяця цей конфлікт інтересів усунути. Він цього не зробив. До речі, такими питаннями має займатися НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції - ред.)", - зазначив Ситник.

Глава НАБУ підтвердив наявність порушення антикорупційного законодавства міністром фінансів, але наголосив, що має також місце й маніпуляція фактами.

"Ми займаємося цим. На жаль, має місце маніпуляція свідомістю, оскільки офшор по своїй суті, сама офшорна компанія, не є злочином. Те, що нинішній міністр фінансів свого часу не переоформив з себе ці офшорні компанії, звичайно, є порушенням антикорупційного законодавства. Я, наприклад, коли вступав на посаду директора, повинен був зупинити адвокатську діяльність, припинити довіреності, по яким працював як адвокат. Якраз такі речі і потрібно робити для того, щоб не було потім подібних спекуляцій", - зазначив Ситник.

Як відомо, перед призначенням на посаду міністра з'явилася інформація, щоДанилюк, працюючи на держпосадах в Україні, залишався директором лондонських компаній Rurik Real Estate Investment і CEE Investment&Advisory LLP.

Данилюк все заперечував, заявляючи, що не має відношення до бізнесу з 2010 року.

Однак 21 квітня Данилюк написав на своїй сторінці у Facebook, що справді є директором трьох компаній: двох - на Кіпрі та однієї на Кайманових островах.  

Журналіст програми "Схеми" Наталія Седлецька заявила, що Данилюк зізнався після того, як журналісти "притисли" його документами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!