Citigroup: до кінця 2017 року нафта Brent подорожчає до 65 доларів

Вівторок, 24 травня 2016, 11:48

Вартість нафти марки Brent в третьому кварталі поточного року буде перебувати на рівні 50 доларів за барель, а до кінця 2017 року зросте до 65 доларів за барель.

Про це заявив аналітик Citigroup Ед Морс, передає "Прайм".

За думку експерта, якого цитує агентство Bloomberg, співвідношення пропозиції до попиту, швидше за все, призведе ринок до рівноваги в середині року і дефіциту сировини протягом наступних шести кварталів.

"Одне зрозуміло точно, що вартість нафти трохи вище 40 доларів за барель занадто низька, щоб знову поповнити запаси і задовольнити зростаючий попит", - вважають експерти Citigroup.

Крім того, Морс вважає, що видобуток нафти країн, що не входять в ОПЕК, може скоротитися в 2016 році більш ніж на 1,1 мільйона барелів на добу.

З початку літа 2014 року до кінця минулого року ціни на нафту обвалилися більш ніж втричі - з 115 до 36 доларів за барель марки Brent, а в 2016 році вже опускалися нижче 30 доларів.

Фундаментально спад пояснюється високим рівнем видобутку у світі при сповільненні попиту, в тому числі через ситуацію в Китаї.

Однак таке глибоке падіння (нижче 40-50 доларів) експерти все частіше стали пов'язувати з фінансовими факторами, включаючи зміцнення долара.

У прогнозах ж вони в цілому єдині - низькі нафтові ціни надовго. Зараз Brent знаходиться в районі 48 доларів за барель.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!