G7 обіцяють підтримувати енергетичний сектор України

Понеділок, 2 травня 2016, 15:05

Країни "Великої сімки" вітають суттєві реформи в сфері енергетичної політики, що відбуваються в Україні і обіцяють продовжити підтримку енергетичного сектору країни.

Про це йдеться в прийнятій спільній заяві міністрів енергетики G7, дводенна зустріч яких завершилася в понеділок в японському місті Кітакюсю, передає ТАСС.

"Ми вітаємо істотні реформи в сфері енергетичної політики, що відбуваються в Україні, включаючи реформи системи енергетичних тарифів газового сектора", - йдеться в документі.

Зокрема, глави енергетичних відомств G7 високо оцінили готовність української влади представити "необхідні умови для створення всебічної енергетично ефективної програми, орієнтованої на газово-теплової сектор".

Міністри семи країн пообіцяли продовжити підтримку енергетичної безпеки України та інших країн, "які страждають від перебоїв поставок енергії".

 "У контексті триваючої кризи між Росією і Україною, ми повторюємо, що питання енергетики не повинно використовуватися в якості методу політичного примусу, ні в якості загрози енергетичній безпеці. Ми залишаємося прихильними готовності підтримувати Україну і інші країни, які відчувають уразливість в питанні поставок енергії", - йдеться в тексті документа.

Відзначається також, що G7 буде сприяти створенню в таких країнах стійкої і конкурентоспроможної енергетичної системи.

З 1 травня 2016 року зростає ціна на газ для населення і для підприємств теплокомуненерго, що призведе до підвищення цін на опалення та гарячу воду майже на 80%.

Нагадаємо, на початку березня 2015 року були підвищені тарифи на газ для населення.

Зокрема для тих, у кого немає лічильників, вартість одного кубометра газу збільшилася в 3,3 раза - до 7188 грн за 1 тис. куб. м.

Мінімальний тариф - 3600 грн за 1 тис. куб. м, або 3,6 грн за кубометр - діяв в опалювальний період на споживання не більше 1200 куб. м газу за наявності лічильника.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"