Третій транш МВФ може становити 1,7 мільярда

Четвер, 19 травня 2016, 17:53

Міжнародний валютний фонд має намір надати Україні 1,7 млрд дол у рамках третього траншу кредиту за програмою розширеного фінансування (EFF).

Про це під час традиційного прес-брифінгу у Вашингтоні в четвер заявив офіційний представник Фонду Джеррі Райс, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується суми, наскільки мені відомо, це буде один транш, не об'єднання двох траншів - ред.). Я думаю сума траншу складе 1,7 млрд дол, але мені необхідно уточнити цю цифру", - сказав він.

Райс при цьому нагадав, що питання про продовження співпраці з Україною за програмою EFF і надання їй третього кредитного траншу буде розглянутий радою директорів МВФ у липні.

Як відомо, відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько 17,11 млрд дол за поточним курсом) з першим траншем в 5 млрд дол спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR 1,18 млрд (близько 1,63 млрд дол) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд (0,61 млрд дол).

У той же час Україна змогла отримати лише перші два транші, частину першого в розмірі 2,7 млрд дол пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших коштів традиційно став Нацбанк.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!