"Нафтогаз" не платитиме "Газпрому" за газ, поставлений бойовикам

Середа, 18 травня 2016, 15:20

НАК "Нафтогаз України" не приймав від ВАТ "Газпром" газ на пунктах входу до ГТС на непідконтрольних територіях і не має наміру його оплачувати.

Про це йдеться у повідомленні "Нафтогазу".

"Нафтогаз" не купує газ у ПАТ "Газпром" з листопада 2015 року, а до цього компанія імпортувала газ виключно через пункти входу в ГТС на підконтрольній Україні території. Всі куплені "Нафтогазом" обсяги газу враховані сторонами і оплачені", - повідомляє прес-служба.

Згідно з повідомленням, компанія очікує, що рішення за всіма взаємними вимогами по існуючим між "Нафтогазом" і "Газпромом" контрактам винесе арбітраж.

"Газпром" запропонував "Нафтогазу" заплатити 0,67 млрд доларів за газ, нібито поставлений російською компанією на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей в період з лютого 2015 року по квітень 2016 року", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, "Нафтогаз" не приймає газ за контрактом з "Газпрому" на газовимірювальних станціях Прохорівка і Платово.

"Дані про постачання газу через зазначені ГВС не можуть використовуватися при підготовці актів здачі-приймання природного газу і, відповідно, обсяги цього газу не підлягають оплаті "Нафтогазом", - заявили у компанії.

"У січні 2016 року Єврокомісія і Україна запропонували російській стороні провести переговори про врегулювання порушень "Газпромом" українського законодавства і законодавства ЄС. До цього часу російська сторона ухилялася від проведення переговорів. "Нафтогаз" залишається відкритим для обговорення всіх спірних питань", - повідомляє прес-служба.

Раніше стало відомо, що суд "Газпрому" і "Нафтогазу" в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма щодо умови контракту триватиме ще приблизно півроку.

На сьогодні сума вимог "Газпрому" за цим позовом становить 31,75 млрд доларів.

Нагадаємо, "Газпром" і "Нафтогаз" судяться в Стокгольмському арбітражі з червня 2014 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"