Мінфін запроваджує систему "Єдиного вікна" на митниці

Середа, 18 травня 2016, 13:21

Мінфін розробив концепцію створення та функціонування автоматизованої системи "Єдине вікно" - електронної системи обміну даними, що сприятиме спрощенню митних процедур та усуне можливості для корупційних проявів на митниці.

Проект буде запроваджений на митницях України з 1 серпня 2016 року, йдеться у повідомленні міністерства.

Як зазначається, Мінфін розробив проект закону про інститут уповноважених економічних операторів (УЕО) - аналогічний тому, що функціонує в ЄС.

Окрім цього, за ініціативи Мінфіну вже було запроваджено автоматичну систему розподілу митних декларацій, а також укладено ряд міжурядових Угод з міжнародними партнерами про взаємну допомогу у митній справі.

Черговим кроком в цьому напрямку є запуск "Єдиного вікна" - автоматизованої системи митних послуг, що формує концептуально новий порядок взаємодії митних органів з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД).

Система передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митним пунктам в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України.

Зокрема, розроблений Мінфіном проект передбачає здійснення всіх видів контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю) за допомогою електронного обміну даними.

Таким чином, замість печаток і штампів державних органів на паперових документах будуть проставлятись електронні відмітки в спільній базі даних.

Створення "Єдиного вікна" дозволить значно спростити митні процедури та скоротить час на їх проведення, мінімізує людський фактор при прийнятті рішень митниками та контролюючими органами, що дозволить значно знизити корупційні ризики та можливості для перевищення службових повноважень у відносинами з суб'єктами ЗЕД.

В результаті, створення "Єдиного вікна" на митниці сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.

 

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!