Думка експерта: Рівень держрегулювання авіаційної галузі України відстає на 10 років

Вівторок, 17 травня 2016, 18:07 -

Рівень державного регулювання авіаційної галузі України відстає від провідних країн на десять років.

Про це у коментарі зазначив експерт напрямку "Транспорт" Офісу ефективного регулювання (BRDO) Сергій Хижняк.

За його словами, необхідність реформування цього напряму назріла давно. 

Він наголосив, що гармонізація законодавства дозволить не тільки підтягнути українські стандарти до рівня країн ЄС, а й відкриє українським авіакомпаніям майже необмежений доступ до повітряного простору ЄС.

На думку експерта, сьогодні головне завдання в сфері авіації - без зволікань розпочати впровадження 100 основних регламентів ЄС, зазначених у додатку до Угоди про Спільний Авіаційний Простір України та Євросоюзу.

Наприклад, регламенту ЄС №1008/2008 щодо ліцензування авіакомпаній.

"Адаптація ліцензування авіаперевізників до європейських правил - це свого роду гарантія виконання зобов'язань авіакомпаній перед пасажирами. Вона дозволить уникнути ситуацій, подібних до банкрутства Аеросвіту", коли пасажири та підрядники стали заручниками багатомільярдних боргів компанії", – пояснив Хижняк.

Загалом, експерт висловив сподівання, що новий Уряд та Верховна Рада матимуть політичну волю для вирішення цієї проблематики і питання впровадження європейських регламентів набудуть пріоритетності для Мінінфраструктури та Державіаслужби.

"Зазначені регламенти стосуються не тільки технічних стандартів, а й багатьох питань економічного регулювання. Тому їх впровадження сприятиме лібералізації авіаційного ринку", - резюмував Хижняк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"