Газові плани Гройсмана: до 2020 року збільшити видобуток на 8 мільярдів кубів

П'ятниця, 13 травня 2016, 18:23

Україна розраховує до 2020 року збільшити видобуток газу на 8 млрд кубометрів.

Про це сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час робочої поїздки до Харківської області, передає УНІАН.

У 2015 році, за даними Держстату, обсяг видобутку газу в Україні становив 19,2 млрд кубометрів.

На думку голови уряду, встановлення ринкової ціни на газ дасть змогу провести модернізацію державного газовидобувного холдингу "Укргазвидобування".

"Це й стане запорукою зростання обсягів видобутку газу і, як наслідок, досягнення енергетичної незалежності країни в цілому", - додав він. 

"Ми починаємо відновлення видобутку власного газу. Ринкова ціна на газ до 2020 року дасть змогу за плановими показниками на 8 млрд кубометрів збільшити видобуток. У цей період часу ми можемо стати повністю незалежними", - сказав прем'єр-міністр.

Раніше Гройсман зазначив, що попередній уряд - уряд Арсенія Яценюка - вжив ряд заходів для скорочення споживання газу і перевів українських споживачів "з російської газової труби на європейську". Завдання нового уряду - зробити Україну незалежною країною. 

Як повідомлялося, Кабінет міністрів, як і планував, з 1 травня цього року встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів.

Представляючи це рішення, перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик наголосили, що встановлення такої ціни поставить крапку у спекуляціях на газовому ринку країни.

У свою чергу, Гройсман наголосив, що дане рішення є непростим і викличе широкі дискусії в суспільстві, але воно дасть змогу усунути всі існуючі раніше схеми, які дозволяли заробляти на різниці в ціні на паливо.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!