МВФ може виділити черговий транш Україні уже в червні - Фонд Блейзера

Середа, 11 травня 2016, 15:51

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що Україна може отримати черговий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду вже у червні.

Таку думку він висловив на прес-конференції в Києві у середу, передає "Укрінформ".

"Я прогнозував би, що транш у розмірі 1,7 млрд ми можемо отримати десь у середині-наприкінці червня. Якщо до 3 червня місія МВФ у Вашингтоні працює з даними, то вже десь числа 15-го рада директорів може прийняти позитивне рішення, і буквально через два-три дні гроші будуть в країні", - зазначив Устенко.

Він також вважає, що рішення нового уряду щодо підвищення тарифів більше, ніж передбачав меморандум, не може не сподобатися місії валютного фонду.

На думку експерта, слідом за траншем від МВФ Україна також може розраховувати на отримання 1 млрд доларів кредитних гарантій від США і ще близько 600 млн євро.

"У сумі ці 3,2 млрд, якщо надійдуть до України, дозволять поповнити наші резерви. Також вони дозволять Національному банку відмовитися від жорсткого валютного адміністрування, а це може сприяти припливу валюти, що може навіть позначитися на зміцненні гривні", - зазначив Устенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!