Міклош прогнозує зростання економіки України у 2016 році на рівні 1-2%

Середа, 11 травня 2016, 11:09

Співголова Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні, екс-міністр фінансів Словацької Республіки Іван Міклош прогнозує зростання економіки України у 2016 році на рівні 1-2%.

Про це сказав Міклош в інтерв'ю газеті "Сегодня", відповідаючи на запитання щодо ситуації в Україні, передає "Інтерфакс-Україна".

"В цьому році буде 1-2% зростання, але це просто рік відновлення. Оскільки ви піднімаєтеся з найнижчого рівня, у вас ще є шанс для дуже великого економічного зростання. За кілька років можна показати до 6% зростання. Далі можна досягти 4-5% зростання", - сказав Міклош.

Він зазначив, що війна на Донбасі впливає на економічну ситуацію в Україні, оскільки у зв'язку з військовими діями країна втратила 20% виробничих потужностей. Також одна з причин економічної рецесії - анексія Криму і торговельна війна.

"Російська агресія значно впливає на економічну рецесію, але не на реформи. Навіть навпаки – це стимул робити реформи швидше і більш радикально", - наголосив Міклош.

Тому, за його словами, спільна група стратегічних радників, яку очолюють він і віце-прем'єр-міністр Польщі Лешек Бальцерович, зосередиться на кількох стратегічних питаннях.

"Це не буде група при уряді і АП, вона буде спільною для всієї влади. У нас буде голова, заступник, і 10 членів групи. Серед них будуть і словацькі і польські, і українські радники. Я буду тут (в Україні) майже постійно, Лешек – менше", - розповів Міклош.

Він зазначив, що у своїй роботі радники намагатимуться сфокусуватися на 8-9 пріоритетних завданнях, таких як управління держфінансами та бюджетним процесом, податкова реформа, судова реформа, реформа прокуратури, приватизація і реформа держуправління, лібералізація ринку землі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!