Сонячні батареї зможуть виробляти енергію від дощу

Неділя, 3 квітня 2016, 16:11

Китайські дослідники розробили новий підхід до створення сонячних елементів, які можуть працювати і від сонячного світла, і від крапель дощу.

Про це пише solarpanels.com.ua.

Як зазначається, для перетворення сонячної енергії в електрику вчені створили високоефективні фотохімічні осередки Гретцеля.

Для того, щоб вони могли виробляти енергію навіть від дощу, вони покрили сонячні панелі супертонкою плівкою графена.

"Це нанопокриття нагадує двовимірну форму вуглецю. Його легко отримати при окисленні, відшаруванні, і наступному відновленні графіту. Графен характеризується своїми незвичайними електронними властивостями: він проводить електрику і багатий на електрони, які можуть вільно переміщатися по всьому шару. У водному розчині, графен може пов'язувати позитивно заряджені іони з його електронами", - йдеться у повідомленні.

 

Кислотно-основна взаємодія Льюїса надихнула китайських вчених використовувати графенові електроди для отримання енергії від впливу на панелі дощових крапель. Адже краплі - це не чиста вода.

"В дощі містяться солі, які розпадаються на позитивні і негативні іони. Позитивно заряджені іони можуть зв’язуватися з поверхнею графена. У точці дотику краплі дощу і графена вода збагачується позитивними іонами, а графен збагачується делокалізованими електронами. Це призводить до появи подвійного шару електронів і позитивно заряджених іонів, відомого як псевдоконденсатор. Явище, яке виникає при цьому, дає можливість виробляти напругу і струм",- пише видання

.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!