Україна обіцяє адекватну відповідь Молдові за квоти на м'ясо та молочку

П'ятниця, 29 квітня 2016, 11:02

Міністерство економічного розвитку і торгівлі вважає введені Молдовою 27 квітня торгові обмеження у вигляді квот і мит на імпорт м'ясо-молочної продукції з України порушенням норм Світової організації торгівлі і угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД.

Про це журналістам повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська, передає УНІАН.

"Ми вважаємо це порушенням правил СОТ. Ми вважаємо впровадження такого механізму порушенням нашої домовленості про ЗВТ у СНД. Тому, з нашого боку буде адекватна реакція. Це також є порушенням добросусідських відносин двох країн, у яких є угода про асоціацію з Євросоюзом", - сказала Микольська.

За її словами, завтра Мінекономрозвитку поінформує про ситуацію, що склалася, прем'єр-міністра України. Крім того, відомство проведе внутрішню нараду, на якій буде розроблено пропозиції щодо відповідних дій з боку України.

"Реакція обговорюватиметься сьогодні на внутрішній міжвідомчій нараді. Завтра будемо інформувати прем'єра і Кабінет міністрів, якщо буде засідання", - зазначила Микольська.

Вона повідомила, що як тільки з'явився проект постанови уряду Молдови про обмеження імпорту української м'ясо-молочної продукції, компетентні відомства обох країн проводили консультації з цього питання й зійшлися на необхідності доопрацювати документ.

Молдавська сторона запевнила, що не буде приймати остаточне рішення без переговорів із Україною.

"Була домовленість, що вони повідомлять про результати доробок, буде проведено ще одні консультації. Ніяких консультацій не було проведено", - зазначила Микольська.

Як повідомлялося, уряд Молдови тимчасово, до кінця 2016 року, ввів квоти на постачання молочної та м'ясної продукції українського виробництва, а також встановив мита на імпорт, який перевищуватиме встановлені квоти, щоб захистити менш конкурентоспроможного внутрішнього виробника.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!