"Сумихімпром" замовив фосфориту на мільярд у "прокладки" Фірташа

Четвер, 28 квітня 2016, 12:01

ПАТ "Сумихімпром" 25 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ "Титан України" фосфориту на 943,00 млн гривень.

Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", передають "Наші гроші".

Торги провели з другої спроби, бо перші відмінили в січні через відсутність потреби. Поставлять 230 тисяч тонн фосфориту з мінімальним вмістом P205 28,8% по 4,1 тисяч гривень, або 162 долара за тонну.

Це на 4,3% дорожче за 2012 рік. Тоді в "Остхем Інтернаціональ ГмбХ" купили алжирську сировину з такою ж часткою пентаоксиду фосфору по 155 доларів.

За даними джерела на митниці, у 2015 році "Сумихімпром" декларував фосфорит від "Somiphos Filiale Ferphos Group" (Алжир) і "The General Company For Phosphate And Mines Gecopham" (Сирія) у середньому по 100 доларів.

При цьому в 2014 році власник ПрАТ "Дніпровський завод мінеральних добрив" Сергій Лісковський говорив, що розмитнює по 152 долари фосфорит, імпортований ним по 105 доларів.

Нині єдиним конкурентом було ТОВ "ТД Укрспецфлюси" з ціною 4 350 гривень, або 172 долари.

Фірма "Титан України" раніше була записана на Миколу Миколайовича Михайлова. Особа з такими ПІБ відома як помічник нардепа від "Опозиційного блоку" Олександра Нечаєва, який був головою правління ЗАТ "Кримський Титан" Дмитра Фірташа.

Зараз "Титан України" оформлено на кіпрську компанію "Фебрі Трейдінг Лімітед", а директором є Петро Олександрович Дишловий. Людина з такими ПІБ свого часу керувала ТОВ "Гідромеханіка Лтд" Максима Козиренка.

Дніпропетровську фірму "ТД Укрспецфлюси", що не вигравала торгів, створили наприкінці 2015 року Сергій Якубич і Тімур Бердиєв.

Останній володіє ТОВ "ТД "Укрднепротрейд", яке раніше належало Олександру Кисельову і Дмитру Чурілову - власникам ТОВ "Укрспецизвесть".

Номер телефону фірми-конкурента співпадає з номером ТОВ "Укрспецизвесть-Переробка" Кисельова і Чурілова.

Нагадаємо, у березні "Сумихімпром" придбав у "Титану України" контейнерів на 45,72 млн гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!