Новий глава Мінфіну планує відновити співпрацю з МВФ

Субота, 16 квітня 2016, 12:53

Новий міністр фінансів Олександр Данилюк вважає своїми найважливішими завданнями відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом і негайну системну реформу сфери держфінансів.

Про це Данилюк розповів в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

"Зі зрозумілих причин, пріоритет номер один - відновлення співпраці з МВФ", - заявив він.

За його словами, з прицілом на довгострокову перспективу необхідно почати системну реформу сфери держфінансів і поміняти роль самого Міністерства фінансів.

"Потрібно посилити роль цього відомства як функціонального, системного інструменту перетворення всіх сфер. Вважаю, що роль Мінфіну як двигуна реформ недооцінювалася, тому його потенціал використовувався далеко не в повній мірі. Хоча за допомогою цього міністерства можна зробити дуже багато. Саме Мінфін за допомогою механізмів фінансування може стимулювати реформи і освіти, і медицини, і соціальної сфери", - розповів Данилюк.

Він заявив, що змінивши моделі фінансування, в Україні можливо швидше реформувати будь-яку галузь, адже так, на його думку, створюються правильні мотивації для системності ходу реформ.

"Також обов'язковим для мене є виконання Коаліційної угоди. Адже саме в ній міститься перелік поставлених перед урядом завдань, і їх треба виконувати. Свого часу я брав участь в підготовці цього документа, а потім неодноразово критикував його невиконання. Тому для мене це - ще один пріоритет номер один", - додав Данилюк.

За словами Данилюка, він також планує взяти участь в реформі державної служби, яка почнеться з 1 травня.

"Мінфін може і повинен стимулювати цю реформу. Також дуже важливою вважаю приватизацію. Це реальний інструмент боротьби з корупцією, в тому числі і з політичною. Приватизація в інтересах Мінфіну, перш за все", - підкреслив міністр.

Крім того, серед ключових пріоритетів Данилюк назвав якісну зміна бюджетного процесу.

"Бюджет 2017 року має бути принципово іншим: максимально прозорим, відкритим. Нам необхідна робоча бюджетна декларація. Зараз ми її будемо допрацьовувати і вносити в парламент", - заявив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!