У Німеччині вперше випустили монети номіналом 5 євро

П'ятниця, 15 квітня 2016, 12:46

У Німеччині з'явилася нова колекційна монета номіналом 5 євро.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

За даними міністерства фінансів ФРН, з четверга, 14 квітня, її можна отримати у філіях Німецького федерального банку (Бундесбанку) та в інших кредитних інститутах країни.

Тема монети - "Блакитна планета Земля".

Відмовлятися від купюри аналогічної вартості в ФРН не збираються. У Мінфіні повідомили, що така банкнота є визнаним платіжним засобом на території всього ЄС, тоді як монета номіналом п'ять євро може бути використана для платежу тільки всередині Німеччини.

Колекційну монету вироблено за допомогою інноваційної технології: в неї вбудовано блакитне полімерне кільце, яке пропускає світло та відокремлює внутрішній металевий круг від зовнішнього. Не виключено, що у майбутньому цю технологію почнуть застосовувати у виробництві інших монет, що дозволить ефективніше боротися з фальшивомонетниками.

"Ми очікуємо, що, завдяки високотехнологічному виробництву, незвичайному зовнішньому вигляду та порівняно малій номінальній вартості, зросте інтерес до цієї монеті, і до нумізматики в інших груп населення, особливо у молоді", - заявили в міністерстві фінансів Німеччини.

Всього планується випустити 2,25 мільйона монет номіналом п'ять євро. 250 тисяч з них, виготовлені особливо майстерною карбованою технікою "дзеркального блиску", вже розкуплено колекціонерами.

Для порівняння:протягом лише одного 2015 року було вироблено 600 мільйонів банкнот номіналом п'ять євро.

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!