Тарута просить перевірити керівництво "Дельта Банку"

Вівторок, 12 квітня 2016, 16:05

Керівництво АТ "Дельта Банк" вивело з банку на рахунки підконтрольних іноземних компаній понад 500 млн доларів.

Про це йдеться в депутатському запиті Сергія Тарути на адресу Національного антикорупційного бюро, Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізосіб, пише Finclub.

Тарута зазначає, що в "Дельта Банку" напередодні його банкрутства була реалізована схема по виведенню валюти, в якій брали участь посадові особи Державної іпотечної установи (ДІУ) і Нацбанку.

Керівники "Дельта Банку" придбали облігації ДІУ вартістю 3,5 млрд грн. Виручені гроші чиновники держустанови поклали на рахунок організації в "Дельта Банку". Надалі фінустанова під заставу цих цінних паперів отримали від НБУ 3,5 млрд грн на рефінансування.

"Ця операція не була спрямована на підтримку ліквідності ОА "Дельта Банк" і відбувалася керівництвом банку і керівництвом Нацбанку не з метою відновлення платоспроможності банку виведення його з кризи, а відбувалася саме з метою виведення зазначених коштів з банку", - зазначає Тарута.

Надалі кошти були виведені через кореспондентські рахунки офшорних банків на рахунки чотирьох компаній-нерезидентів, які контролюються власниками "Дельта Банку". Загальна сума траншів склала 502,8 млн доларів.

Народний депутат заявляє, що це не єдине виведення валюти з фінустанови. Також, протягом 2014 року "Дельта Банк" із коштів, отриманих на рефінансування, вивів за кордон 535,3 млн долл (4,1 млрд грн), які були переведені на рахунки в латвійському банку 12 пов'язаних між собою фірм.

За аналогічних обставин з "Дельта Банку" вивели 3,9 млн доллна рахунок банку в Амстердамі і ще 75,2 млн дол на інший латвійський банк.

Тарута зазначає, що за реалізацію аналогічних схем із засобами Нацбанку і Аграрного фонду України в 2013-2014 роках Генпрокуратурою були пред'явлені підозри Сергію Курченко.

Разом з тим, реалізація подібних схем була продовжена при новому керівництві НБУ, який очолила Валерія Гонтарева.

Депутат вимагає від НАБУ розслідувати викладені в запиті факти, а також закликає уповноважені органи фінансового контролю дати оцінку діям високопосадовців НБУ, ДІУ і "Дельта Банку".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!