Ахметов готує "оборудку" щодо 6 енергокомпаній - Лещенко

Вівторок, 12 квітня 2016, 15:38

Депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко припускає, що олігарх Рінат Ахметов спробує взяти під одноосібний контроль шість енергетичних компаній.

"На початку квітня у газеті "Цінні папери України" було опубліковано шість оголошень про проведення зборів акціонерів на шести підприємствах енергетичної галузі. 4 з них – це обленерго, ще 2 – це компанії енергогенерації, тобто теплові електростанції", - сказав він на брифінгу.

"Ці назви у всіх на слуху. Це Дніпроенерго, Західенерго, а такожДонецькобленерго, Дніпрообленерго, Київенерго і Крименерго. У всіх цих компаніях Рінат Ахметов володіє контрольним пакетом акцій, а 25% належать державі", уточнив Лещенко.

Відповідно до інформації, опублікованої у віснику цінних паперів, впродовж тижняз 18 квітня до 25 квітня відбудуться збори акціонерів цих шести підприємств.

"У порядку денному зборів акціонерів на всіх шести підприємствах стоїть один пункт: зміна типу й найменування товариства. На сьогодні ці шість компаній, де Ахметов і держава є співвласниками пакету акцій, є публічними акціонерними товариствами, їх будуть переробляти у приватні акціонерні товариства", - сказав Лещенко.

"Якщо це стануть приватні акціонерні товариства, то в разі приватизації цих підприємств, приватизації державної частки, право пріоритетного викупу цих 25% акцій з’явиться у Ріната Ахметова", - пояснив він.

Депутат уточнив, що тоді "не треба проводити приватизаційний конкурс, не треба проводити аукціон із підвищення ціни, не треба буде взагалі проводити відкритої приватизації, оскільки закон про акціонерні товариства, стаття 7, чітко вказує, що той акціонер приватного акціонерного товариства, який присутній разом із тим, який продає, має пріоритетне право купити – за ціною, яку визначить оцінщик".

"Оцінщика буде призначати Фонд державного майна, в якому віднедавна заступником керівника працює помічник Ігоря Кононенка (депутат БПП – ред.)", - наголосив Лещенко.

"Таким чином, у 6 стратегічних підприємствах енергетичної галузі державний пакет акцій розмірі 25% не буде приватизовано на відкритих торгах – і це дозволить Ахметову уникнути необхідності платити велику вартість", - пояснив він.

"І у цих підприємствах не з'явиться інший акціонер, таким чином Ахметов не отримає всередині підприємств, які він уже контролює, інших акціонерів, які будуть створювати йому проблеми, заважати його планам, проектам тощо", - додав депутат.

Лещенко наголосив, що усе це відбувається кулуарно, широкий загал про це нічого не знає.

"Закликаю всіх дуже прискіпливо слідкувати за руками, які будуть робити цю оборудку. Чи будуть збори акціонерів із 18 квітня, як там буде голосувати держава, яка має на зборах свої представників – і ці люди будуть визначати, чи перейменовувати ці підприємства в приватні і, відповідно, чи давати зелене світло для приватизації цих підприємств без конкурсу, за ціною оцінки, яку визначить ФДМ під контролем Ігоря Кононенка", - сказав він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!