Мінфін залучив 400 мільйонів євро кредиту у ЄІБ

Вівторок, 12 квітня 2016, 10:54

Міністерство фінансів залучило у Європейського інвестиційного банку кредит у розмірі 400 млн євро на кредитну підтримку реального сектору економіки України та розвиток малого та середнього бізнесу.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

"З метою розширення можливостей фінансування реального сектора економіки через українські комерційні банки, Мінфін сприяв залученню кредитних коштів ЄІБ для фінансування проектів малого та середнього бізнесу, а також проектів соціально-економічної інфраструктури", - йдеться у повідомленні.

Відповідно до умов кредиту, позичальником коштів буде Україна в особі Міністерства фінансів, яке надаватиме кредитні кошти відібраним банкам-учасникам для подальшого фінансування ними кредитних проектів власних клієнтів.

Агентом Мінфіну у частині розподілу коштів виступає державний "Укрексімбанк".

Як наголошується, кошти позики ЄІБ можуть спрямовуватися Мінфіном на кредитування банками середньо- та довгострокових інвестиційних потреб (до 10 років) та середньострокового обігового капіталу (від 2 років) підприємств приватного сектора економіки України.

"Розмір кредитів, на які можуть претендувати компанії, - від 25 млн євро (для малих і середніх підприємств) до 50 млн євро для компаній з кількістю працівників понад 3000 осіб", - повідомляє прес-служба.

Згідно з повідомленням, кредит було виділено в рамках інвестиційного проекту "Основний кредит для малих і середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації".

Як повідомлялося, угоду про надання коштів ЄІБ Мінфіну в рамках програми допомоги банкам і малому і середньому бізнесу булоратифіковано Верховною Радою ще 15 липня 2015 року.

Однак організаційні процедури виконання домовленості розпочалися лише у березні поточного року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!