Родина Завгороднього заборгувала залізниці майже мільйон

Неділя, 10 квітня 2016, 11:31

Компанія "А.С. Інжиніринг Груп" родини екс-керівника ПАТ "Українська залізниця" Олександра Завгороднього, заборгувала "Одеській залізниці" майже мільйон гривень за користування вагонами і зберігання вантажу.

Про це повідомляє журналістка телепрограми "Наші гроші" Надія Бурдей.

Наприкінці 2015 року Господарський суд Дніпропетровської області за позовом "Одеської залізниці" прийняв рішення стягнути понад 800 тисяч гривень з компанії Завгородніх.

Власник вантажу - "А.С. Інжиніринг Груп" - вчасно не розвантажив вагони, відтак вони простояли на станції більше строку безоплатного зберігання. "Одеська залізниця" нарахувала фірмі майже мільйон гривень боргу: з яких 545 тисяч гривень -   за користування вагонами, 338 тисяч гривень - збір за зберігання вантажу.

На судове засідання представники  компанії не з’явились тричі. Відтак, суд зобов’язав "А.С. Інжиніринг Груп" виплатити борг залізниці.

30 березня Арсеній Яценюк підписав розпорядження про звільнення Олександра Завгороднього. Втім, офіційно залізничника звільнили не через борг, а тому що він виконав поставлені завдання. Таку офіційну причину відставки озвучив заступник міністра інфраструктури Володимир Омелян.

Вже наступного дня член комітету ВРУ з питань транспорту Олександр Урбанський заявив, що звільнення Завгороднього до проведення розслідування за звинуваченнями, озвученими на його адресу, є передчасним.

Фактично звинувачення на адресу екс-керівника УЗ публічно ніхто не висував. Лише ряд ЗМІ оприлюднили колективне депутатське звернення до прем’єр-міністра, генерального прокурора, голови СБУ та голови НАБУ щодо корупційних дій Завгороднього.

Зокрема, у зверненні йдеться про нібито зловживання голови правління "Укрзалізниці": співпрацю залізниці з компаніями та банками, пов’язаними з родиною Віктора Януковича. Зокрема, СК "Домінанта", платежі якої склали тільки за четвертий квартал 2015 року 414 млн гривень, ТОВ "Євроінвестсрой" – 14 млн гривень у лютому 2016 року.

Також повідомляється про зловживання Завгороднім службовим становищем: змову з директором Запорізького електромонтажного заводу, завдяки якому в 2015 році на рахунки цього підприємства перевели 398 млн гривень.

Крім того, депутати звинувачують залізничника і в прямій корупції - підряди "Укрзалізниці" мають компанія, пов’язані з рідним сином і братом Завгороднього - "Інжиніринг груп".

Однак, жодних додатків, або фактичних підтверджень, озвученим гіпотезам у депутатському запиті немає. Більше того, у документі є неточності: назва компанії родини залізничника вказана невірно.

Після звільнення Олександр  Завгородній заявив, що планує приймати участь у конкурсі на посаду керівника ПАТ "УЗ".

"Так, я приймаю участь в цьому конкурсі. Було б нелогічно з мого боку відмовитися від можливості продовжити роботу, в яку вже вкладено стільки сил і часу. Моїй команді багато вдалося зробити за цей час, проведений цілий ряд структурних реформ", - сказав він.

Нагадаємо, одразу після призначення на посаду керівника УЗ - Олександр Завгородній в інтерв’ю журналістам заявив, його сім’я має будівельну компанію, яка "зареєстрована на мого брата і на мого сина". Однак запевнив, що вона "ніколи не працювала на залізниці".

Натомість, журналісти "Української правди" розповіли про договори між компанією сім’ї Завгороднього "Сферастрой-Інвест"  та "Придніпровською залізницею". За інформацією УП, у  2007 році залізниця провела тендер на капітальний ремонт прибудови до будівлі управління держпідприємства. Фірма виграла тендер на 3 млн гривень, але отримавши підряд, підписала додатковий договір, збільшивши суму за ті ж роботи до 3,2 млн гривень. Тоді Завгородній відмовився коментувати матеріал.

Також з призначенням Завгороднього низку керівних посад в "Укрзалізниці" зайняли особи, пов’язані з розшукуваним екс-керівником Держінвестпроекту Владиславом Каськівим.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!