МОЗ закупило препарати вдвічі дешевше, ніж за часів Януковича - ЗМІ

Середа, 9 березня 2016, 09:38

80% протитуберкульозних препаратів, закуплено Міністерством охорони здоров’я через міжнародну організацію Проект розвитку ООН зі значними знижками.

Про це пише видання "Наші Гроші".

Окремі препарати вдалося закупити у 9 разів дешевше, ніж у 2011 році. Загалом, з 18 препаратів 15 закуплено за нижчими цінами.

Подекуди знижки надавали ті самі фірми, що були постачальниками МОЗ у минулому.

Так, з удвічі нижчою ціною на протитуберкульозні препарати вийшла на торги компанія "Юрія Фарм", у кілька разів впали ціни на препарати, які МОЗ традиційно купував фірм-посередників з у групи Петра Багрія.

Наприклад, пише видання, "Капреоміцин" нині придбано у виробника по 2,33 долара, тоді як у 2014 році фірми-посередники продавали його по 6 доларів, а у 2013 взагалі - взагалі по 13,75 долара.

Ще більше подешевшав "Циклосерин": зараз міністерство купило його у дев’ять разів дешевше - по 0,23 долара, ніж у 2011 році (2 долара), повідомляє видання.

Організацією тендеру займалась Програма розвитку ООН, що за свої послуги отримує до 5% від ціни тендеру. Комісійні вже включені в закупівельну ціну препаратів, тобто держбюджет не несе додаткових видатків, окрім вже вказаних.

Як зазначає видання, відсутність детальних даних про попередні тендери МОЗ не дозволяє встановити, за рахунок чого відбулося здешевлення: через зменшення маржі посередників або заміну більш дорогих оригінальних препаратів так званими дженериками індійського та українського виробництва.

Також видання відмічає, що окремі препарати були закуплені дорожче. Це - 20% від загальної вартості всіх препаратів, які пройшли через тендер ПРООН.

Як відомо, в лютому Міністерство охорони здоров’я оприлюднило дані про перші закупівлі протитуберкульозних препаратів через міжнародну організацію Проект розвитку ООН.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua