Росія ввела мито на українську арматуру

Четвер, 31 березня 2016, 14:23

Країни Євразійського економічного союзу, до якого входить Росія, прийняли рішення про введення антидемпінгового мита на металеву арматуру з України.

Про це пише Meduza з посиланням прес-службу Євразійської економічної комісії.

Мито вводиться строком на п'ять років. Розмір мита становитиме, в залежності від підприємства-виробника, від 9,32 до 10,11%.

Євразійська економічна комісія оголосила про демпінг з боку українських підприємств, що виробляють прутки в травні 2015 року. Однак до теперішнього часу рішення про введення антидемпінгового мита не приймалося.

За даними "Ведомостей", проти мита виступав Казахстан, що входить в ЄАЕС, на території якого розташоване одне з підприємств ArcelorMittal.

Металеві прути широко використовуються в промисловості, в тому числі, при будівництві монолітних споруд, включаючи багатоповерхові будинки.

За даними Федеральної митної служби, в 2014 році з України в Росію було ввезено 652,2 тисячі тонн прутків на суму в 736 млн доларів, а в 2015 році - 156,6 тисячі тонн на загальну суму в 53,8 мільйона доларів.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Україна ініційовано суперечку "Російська Федерація – заходи щодо імпорту залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання" (DS499).

Також опрацьовується питання можливості оскарження дій РФ з використанням інструментів СОТ стосовно обмеження імпорту сільськогосподарських та промислових товарів українського походження та обмежень транзиту українських товарів через територію РФ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"