НАБУ перевірить зв’язок Мартиненка з британською "прокладкою"

Середа, 30 березня 2016, 16:49

Національне антикорупційне бюро перевірить причетність колишнього народного депутата партії "Народний фронт" Миколи Мартиненко до британської компанії  Moston Properties Limited, яка поставляла колтюбингове обладнання для ПАТ "Укргазвидобування" за завищеними цінами.

Про це, з посиланням на лист від НАБУ, повідомив народний депутат Сергій Лещенко.

У листі сказано, що детективи перевірять можливу причетність до порушень під час здійснення державних закупівель ПАТ "Укргазвидобування" Миколи Мартиненка та інших осіб.

Звернення буде долучено до матеріалів кримінального провадження за фактами одержання у період 2009-2011 років представниками органів державної влади, службовими особами ДП "НАЕК "Енергоатом" та його відокремленого підрозділу "Атомкомплект" хабарів при закупівлі ДП "НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеської компанії "Škoda JS".

 

Раніше, Moston Properties звернулася до суду, з проханням про визнання неправомірними дії "Укргазвидобування" через недопущення компанії до участі в розкритті цінових пропозицій в тендері на поставку колтюбингового обладнання, в якому брала участь і німецька КАТТ.

Суд підтримав Moston Properties і визнав неправомірним повідомлення "Укргазвидобування" про акцепт пропозиції "KATT GmbH".

Нагадаємо, раніше у своєму блозі Лещенко писав, що компанія Moston Properties Limited є звичайною прокладкою з непрозорою власністю.

Згідно з статутними документами, які можна офіційно отримати в англійському державному реєстрі, статутний капітал фірми складає 2 (два) фунти стерлінгів.

"Від компанії Moston угоду з державним підприємством "УкрГазВидобування" підписала жінка з типово "британським" прізвищем Георгіна Папапетроу, яка насправді є кіпріоткою. Вона є не тільки директором, але не номінальним власником прокладки. Загалом Папапетроу очолює аж 49 фірм", - писав Лещенко.

Економічна правда       

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"