Вартість угод M&A в біофармацевтичній галузі досягла рекорду

Середа, 30 березня 2016, 09:53

У 2015 році в біофармацевтичній галузі спостерігалося різке зростання угод злиттів і поглинань (M&A), при цьому сукупна вартість угод, оголошених у 2015 році, становила понад 300 млрд доларів, що є рекордним показником.

Такі дані наведені в дослідженні компанії EY "Звіт про індекс економічного потенціалу та розрив у зростанні доходів".

У більшості випадків ця діяльність була зумовлена тим, що компанії прагнули до посилення концентрації бізнесу та ліквідації наявного розриву в зростанні доходів.

Попередні рекордні показники зростання угод M&A в галузі були досягнуті в 2014 році, коли сукупна вартість угод перевищила 200 млрд доларів.

Як зазначається, у 2016 році розрив у зростанні доходів може посилитися через формування вартості з урахуванням цінності продукції, жорсткої конкуренції серед виробників ключових лікарських препаратів і консолідації покупців, в результаті чого ситуація на ринках ще довго буде далека від стабільної.

"Ми не знаємо, чи будуть укладатися у 2016 році великі трансформаційні угоди вартістю понад 100 млрд доларів, але ми впевнені у великій кількості угод з придбання та продажу активів, оскільки компанії прагнуть до посилення концентрації бізнесу і розширення масштабів діяльності у обраних напрямках терапії", - зазначив керівник глобальної практики EY з надання послуг компаніям медико-біологічної галузі Глен Джованетті.

За його словами, порівняно з минулим роком, кількість компаній з індексом економічного потенціалу щонайменше 3 млрд доларів потроїлася, що означає посилення конкуренції, а також зростання кількості потенційних покупців активів.

Незважаючи на те, що великі фармацевтичні компанії починають усвідомлювати залежність зростання від успішних науково-дослідних розробок в таких галузях, як онкологія й інфекційні захворювання, багато найбільших гравців будуть і надалі укладати угоди M&A для досягнення цільових показників зростання, приділяючи першочергову увагу придбанню та реалізації активів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!