Екс-віце-прем’єр Словаччини підвердив згоду увійти до уряду України

Понеділок, 28 березня 2016, 20:41

Колишній віце-прем’єр і міністр фінансів Словаччини Іван Міклош підтвердив готовність обійняти посаду в уряді України, але за умови, що йому збережеться його словацьке громадянство.

Про це він сказав в інтерв’ю словацькому виданню Denník N.

Міклош зазначив, що особисто обговорив таку можливість із президентом України Петром Порошенком та його кандидатом на голову уряду Володимиром Гройсманом.

Колишній словацький урядовець дав попередню згоду на входження до українського Кабміну, але наполягає на своїх вимогах щодо збереження громадянства, а також щодо програми діяльності.

Наразі не відомо, чи вдасться виконати умову Міклоша.

За українським законодавством, членом уряду України може бути тільки український громадянин; у разі прийняття іноземця у громадянство України він зобов’язаний подати зобов’язання припинити своє попереднє громадянство, якщо тільки попереднє громадянство не втрачається автоматично; а за словацьким законом громадянство Словаччини втрачається в день набуття нового громадянства зі власної свідомої волі особи.

Словацькі засоби інформації згадують, що особи, які таким чином втратили громадянство Словаччини, можуть знову отримати його в порядку передбаченого законом винятку "в інтересах Словацької Республіки".

Як відомо, голова Верховної Ради Володимир Гройсман уже висловив готовністьочолити уряд, якщо фракції коаліції підтримають його кандидатуру, і подав керівникам фракцій свою програму дій на посаді прем’єра.

Серед тих, кого він хотів би бачити у складі уряду під своїм керівництвом, спікер називав і колишнього віце-прем’єр-міністра, міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша. Гройсман також заявляв, що вже має попередню згоду Міклоша на це.

Радіо Свобода

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!