В Україні подорожчав "борщовий набір": ціна буряків досягла рекорду

Понеділок, 28 березня 2016, 20:18

Овочі борщового набору з 18 по 25 березня подорожчали на 7,2%, при цьому найбільше зріс у ціні буряк - на 40%, досягнувши максимуму за роки незалежності.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі інформаційно-аналітичного проекту "АПК-Інформ: овочі і фрукти".

"Плодоовочевий ринок України минулого тижня характеризувався загальним подорожчанням борщового набору на 7,2%... Найбільше зростання ціни у звітний період зафіксовано в сегменті буряків", - заявили у прес-службі.

"Аналітики проекту повідомляли, що за тиждень дана продукція в українських господарствах подорожчала одразу на 40% і досягла рекордної цінової позначки за всю історію незалежної України", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, минулого тижня ціни на капусту і картоплю в Україні зросли на 12% і 8% відповідно. При цьому ціни на моркву і цибулю не змінилися.

За словами керівника проекту "АПК-Інформ: овочі і фрукти" Тетяни Гетьман, подорожчання овочів борщового набору - нормальне явище для сезонів з низьким виробництвом.

"Активізація торгівлі в сегменті овочів борщового набору наприкінці березня - початку квітня - доволі часте явище, особливо характерне для сезонів з невеликим обсягом власного виробництва", - сказала Гетьман.

"Збільшення попиту на овочі як правило супроводжується розширенням діапазону відпускних цін за рахунок подорожчання продукції високої якості і, крім того, часто є причиною початку масового імпорту овочів з ЄС і СНД", - підсумувала вона.

Як відомо, у 2015 році Україна вперше почала імпортувати овочі борщового набору.

Експерти стверджують, що така необхідність виникла у зв'язку з падінням в Україні врожайності найбільш ходових овочів на 10-13% залежно від культури, а також площ під ними – приблизно на 5%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!