Замість "Газпрому": перший газ з США прибув до Європи

Четвер, 24 березня 2016, 10:45

Швейцарська хімічна компанія Ineos доставила перший етан, видобутий з сланцевого родовища США, в Норвегію.

Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на повідомлення компанії.

Танкер Ineos Interpid з 27 тисячами кубометрів етану доставлений на нафтохімічне підприємство Ineos - Rafnes в Норвегії.

"Вперше етан, видобутий з сланцевого родовища США, експортується з США і вперше він надходить до Європи", - зазначає Ineos.

Ineos за 5 років інвестувала 2 млрд доларів в проект поставки сланцевого газу з США в Європу, що включає будівництво і довгостроковий чартер 8 газовозів, з'єднання газопроводу довжиною 300 миль зі сланцевого родовища Marcellus до терміналу в Філадельфії і будівництво сховищ.

Відповідно, в Європі компанія побудувала два сховища для етану на підприємстві Rafnes в Норвегії і Grangemouth в Шотландії, де він буде використовуватися як паливо і сировина.

Ineos уклала з Range Resources і Consol Energy 15-річну угоду на поставку етану, пишуть "Ведомости".

Виручка і котирування акцій обох американських компаній знизилися в останні роки на тлі падіння цін на енергоресурси. Тому вони стали намагатися знайти нових покупців на узбережжі Мексиканської затоки, в Канаді і в інших країнах.

"Безсумнівно, нові ринки кінцевих споживачів для наших продуктів за межами Аппалачського басейну життєво важливі для зростання галузі", - сказав представник Consol Energy Брайан Айєлло.

Угода c Ineos "стала неймовірно креативним рішенням того, що у свій час здавалося серйозною проблемою, - що робити з нашим етаном", підкреслює Джефф Вентура, гендиректор і голова ради директорів Range Resources.

Ineos планує використовувати етан на своєму нафтохімічному заводі в Норвегії. До 2020 року вона має намір здійснювати близько восьми поставок з США в місяць, щоб забезпечувати етаном свої нафтохімічні заводи і НПЗ в Європі і завод з виробництва етилену компаній Royal Dutch Shell і Exxon Mobil в Шотландії.

Уряди деяких європейських країн давно сподівалися скористатися результатами сланцевого буму в США, щоб знизити залежність від газу з Росії, яка забезпечує приблизно третину поставок в регіон.

Імпортований Ineos етан не стане заміною російському газу (в основному, це метан), але допоможе знизити ціни на європейському ринку, вважає Карен Сунді, партнер норвезької консалтингової компанії Sund Energy.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!