Рокфеллери позбуваються активів в нафтових і вугільних компаніях

Четвер, 24 березня 2016, 09:46

Фонд сім'ї Рокфеллерів оголосив про намір "якнайшвидше" позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини, в тому числі в найбільшій нафтовій компанії ExxonMobil.

Заява опублікована на офіційному сайті фонду, пише РБК.

"В умовах, коли світова спільнота працює над тим, щоб позбутися від необхідності використання викопних видів палива, немає сенсу - ні з фінансової, ні з етичної сторони - продовжувати зберігати інвестиції в цих компаніях", - йдеться в заяві.

Також фонд підкреслює, що зараз немає ніяких розумних причин для того, щоб продовжувати розвідку нових родовищ вуглеводнів.

Крім того, як підкреслює RFF, більшу частину вже розвіданих запасів потрібно залишити в землі, щоб "дати надію на виживання людства і екосистеми в майбутні десятиліття".

У заяві вказується, що фонд віддав розпорядження позбутися активів у всіх вугільних і нафтових компаніях і зберігати інвестиції за цими напрямами на рівні менше 1% від загального інвестиційного портфеля.

"Ми вважаємо, що було б недоглядом з нашого боку не звернути увагу на неналежну поведінку з боку ExxonMobil", - йдеться у повідомленні фонду.

"Існує інформація, яка дозволяє припустити, що компанія з 1980 років вводить в оману громадськість щодо свого ставлення до зміни клімату, в той час як одночасно витрачає мільйони, щоб зміцнити свою власну інфраструктуру всупереч руйнівним наслідкам від зміни клімату", - відзначає фонд.

"Відповідні органи визначать, чи порушила ExxonMobil будь-які закони, але ми не можемо бути пов'язані з компанією, яка так презирливо ставиться до інтересів суспільства", - підкреслили в RFF.

Як зазначає Reuters, хоча інвестиції фонду з активами в 130 млн доларів у вугільні компанії і в розробку нафтових пісків в Канаді порівняно невеликі, прийняте керівництвом фонду рішення є примітним, оскільки століття тому Джон Рокфеллер створив свою імперію в компанії Standard Oil, попередниці ExxonMobil.

Фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) - заснована в 1967 році американська благодійна організація, що займається питаннями захисту навколишнього середовища і соціальними проблемами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!