Зовнішній держборг України побив рекорд - Dragon Capital

Середа, 23 березня 2016, 12:19

Валовий зовнішній борг України продовжує скорочуватися другий рік поспіль.

Про це йдеться у прес-релізі компанії Dragon Capital, передає "Укрінформ".

Проте відбувається це і через скорочення зобов'язань у приватному секторі, тоді як державний зовнішній борг на кінець 2015 року зріс до історичного максимуму у 43 млрд дол.

"Валовий зовнішній борг продовжив скорочуватися другий рік поспіль через скорочення зобов'язань у приватному секторі. Частка боргових зобов'язань приватного сектору скоротилася на 8,2 п. п. до 64%, найнижчого показника за десятиліття. Обсяг боргу приватного сектору зменшився на 17% р/р до 76 млрд дол (після схожого падіння в 2014 році), в той час як державний зовнішній борг зріс на 22% м/м (7,6 млрд дол), досягнувши історичного максимуму на рівні 43 млрд дол", - йдеться у повідомленні.

У Dragon Capital відзначають, що зростання держборгу відбувалося за рахунок позик Міжнародного валютного фонду та інших офіційних кредиторів. Зокрема, від МВФ надійшло 5,1 млрд дол (з урахуванням виплат), близько 3 млрд надали Світовий банк, США і ЄС, і 1,3 млрд дол - результат своп-операцій Центробанку.

При цьому зниження боргу приватного сектору проходило за всіма складовими.

Зобов'язання банків скоротилися найсильніше, на 32% рік до року (6 млрд дол) до 13 млрд дол в основному за рахунок довгострокового боргу, тоді як в 2014 році зниження становило 17%.

Крім того, наголошується в коментарі, частина даного відтоку була технічною за своєю природою, оскільки українські банки активно конвертували позики материнських структур в акціонерний капітал, згенерувавши таким чином 2,3 млрд дол прямих іноземних інвестицій (77% загального обсягу).

В цілому, валовий зовнішній борг України на кінець 2015 року зменшився на 6% порівняно з 2014 роком (-6,4 млрд дол) до 119 млрд дол, що відповідає 131% ВВП порівняно з 95% в 2014 році.

НБУ оцінює загальний обсяг зовнішніх виплат, що відбудуться в поточному році на рівні 51 млрд дол (-9,5% р/р), що становить 43% сукупного боргу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!