У Кличка хочуть повернути контроль над "Київенерго" Ахметова

Неділя, 20 березня 2016, 13:10

Енергокоманія "Київенерго", що входить до складу "ДТЕК" Ріната Ахметова, та всі інші підприємства із забезпечення життєдіяльності столиці мають контролюватися міською владою, а не приватними компаніями.

Про це секретар Київради Володимир Прокопів заявив в інтерв’ю виданню DT.UA, пише "УНІАН".

"Позиція чітка: усі ключові підприємства, які забезпечують життєдіяльність міста, мають перебувати під контролем міста. Не можуть підприємства, від яких залежить кожен киянин, бути у приватних руках і залежати від чиєїсь примхи. Виключно – власність міської громади чи принаймні повний контроль", - сказав він.

При цьому Прокопів повідомив, що міська влада працює над поверненням контролю над "Київенерго".

"Ситуація надзвичайно складна. Маємо з цього приводу величезну кількість напрацювань, велику роботу ще треба провести. Але незабаром закінчуються договори концесії щодо "Київенерго", і ви побачите конкретні кроки міської влади у цьому напрямі. Я хочу вірити, що КМДА це вдасться. Якщо для цього знадобиться допомога Київради та депутатського корпусу – я її забезпечу", - наголосив секретар міськради.

Також він додав, що у 2016 році в Києві продаватимуться лише житлові приміщення, тому що стратегічно важливі об’єкти столиці вже продані.

"Це все незначні об'єкти. Наприклад, будинок на проспекті Червонозоряному, 43-г, на Саксаганського, 15 тощо. Це не підприємства, як було раніше, там "Київгума" чи завод "Маяк", котрі були бюджетоутворюючими і знаковими. Нині таких об'єктів немає. Всі ключові підприємства і те, що могло принести прибуток до міського бюджету, вже давно реалізоване", - наголосив Прокорів.

При цьому він підкреслив, що продаж "Київміськбуду", "Київенерго", "Київводоканалу", комунальних мереж та об'єктів інфраструктури столиці заборонено.

Нагадаємо, основними акціонерами "Київенерго" є компанія ДТЕК (72,39% акцій) і держава (25% акцій).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!