Нацбанк зупинив продаж активів неплатоспроможних банків

Вівторок, 15 березня 2016, 10:23

Національний банк вирішив "тимчасово призупинити" продаж активів неплатоспроможних банків, які знаходяться в заставі регулятора під видані кредити рефінансування.

Про це в понеділок заявив директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб Костянтин Ворушилін, передає FinClub.

За його словами, Фонд гарантування вкладів фізосіб був повідомлений про це 11 березня.

"Нацбанк дійсно заморозив продаж активів, які перебувають у них в заставі. Ми поки не знаємо, до якого терміну", - сказав Ворушилін.

У Нацбанку обіцяють відновити торги після початку роботи в ФГВФО передбаченого законом колегіального органу з питань консолідації та продажу активів банків. Він має запрацювати з 1 квітня.

Однак директор департаменту консолідованого продажу та управління активами ФГВФО Юлія Берещенко може просто не встигнути за найближчі два тижні завершити створення нової моделі продажу активів, затвердити всі процедури, регламенти і положення.

Підставою для зупинки продажів названа неефективна робота Фонду з продажу застав. З вересня 2015 року НБУ, як заставоутримувач, погодив продаж 432 об'єктів майна на суму 2,8 млрд гривень. Продано тільки 45 об'єктів на 251,1 млн гривень - 9% від плану.

"Зазначене свідчить про недостатнє проведення Фондом заходів з пошуку покупців на таке майно, в тому числі до моменту направлення відповідних матеріалів на узгодження НБУ", - йдеться в листі за підписом заступника голови НБУ Якова Смолія.

"Так, на запит Нацбанку про заходи, які вживаються з метою реалізації прав вимоги за кредитами, майнові права за якими передані в заставу Нацбанку від деяких банків, отримані формальні відповіді про проведення початкових переговорів з потенційними покупцями. Вони проводилися до узгодження НБУ реалізації прав вимоги за такими кредитами", - сказав він.

У Нацбанку заявляють про "випадки непрозорого проведення організаціями, залученими Фондом, торгів з реалізації заставленого в Нацбанку майна".

"Не дивлячись на доручення прем'єра опрацювати питання залучення до продажу майна виключно держпідприємства CETAM, Фонд жодних пропозицій з цього приводу не надав", - зазначено в листі.

Раніше повідомлялося, що Національний банк планує запровадити новий інструмент підтримки ліквідності замість стабілізаційних кредитів під назвою Emergency Liquidity Assistance.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі повідомлення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"