Світові ціни на продовольство впали до рекордно низького рівня

Четвер, 4 лютого 2016, 12:55

Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) в січні опустилися до рекордно низької позначки за останні 7 років.

Про це йдеться у прес-релізі ФАО, передає "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням, в січні порівняно з груднем 2015 року індекс знизився на 1,9% -через зниження цін на всі види включених до індексу товарів. Причому найбільш значне зниження продемонстрували ціни на цукор.

Індекс в січні становив 150,4 пункту, що на 16% нижче рівня, зареєстрованого рік тому. Це найнижчий результат з квітня 2009 року.

"Основними факторами тривалого падіння цін на основні продукти харчування є широка пропозиція сільськогосподарських товарів, уповільнення світової економіки, а також зміцнення курсу долара США", - пояснюється в прес-релізі.

Індекс цін ФАО на цукор знизився на 4,1% порівняно з грудневим показником. Це його перше зниження після чотиримісячного зростання, що сталося через поліпшення прогнозу на урожай в Бразилії. Індекс цін на молочні продукти знизився на 3% на тлі великих запасів в ЄС і Нової Зеландії і млявого світового попиту.

Індекс цін на зернові знизився на 1,7% на тлі значних світових запасів і через посилення конкуренції за експортні ринки, особливо для пшениці і кукурудзи, а також зміцнення долара. Ціни на рослинні олії також впали на 1,7%. Причиною стали істотні запаси соєвої олії у світі.

Індекс цін на м'ясо знизився на 1,1% порівняно з його переглянутим значенням за грудень. При цьому дешевшали всі категорії м'ясних продуктів, за винятком свинини.

Ціни на неї залишалися на стабільному рівні, завдяки програмі компенсації витрат на зберігання продукції з цього м'яса, що реалізується в ЄС з січня.

Індекс продовольчих цін ФАО - середньозважений показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик п'яти продовольчих сировинних товарних груп: зернові, м'ясо, молочні продукти, рослинні олії і цукор.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.