"Екс-охоронець" Порошенка заробить на звільненні від "мобільного рабства" - ЗМІ

Середа, 3 лютого 2016, 14:46

Колишній начальник президентської охорони Геннадій Ільїн має відношення до фірми "Діалінк", яка перемогла в тендері "Укрчастотнагляду" на 72 мільйони.

Про це пишуть "Наші гроші".

Як пише видання, "Укрчастотнагляд" зробив все можливе, аби 72 мільйони гривень на розробку системи зі звільнення українців від рабства мобільних операторів отримала чітко визначена фірма.

Під "звільненням від рабства" мається на увазі уже відома абревіатура MNP, тобто система, яка дозволяє користувачам переходити від одного оператора до іншого, зберігаючи номер.

Видання зазначає, що на тендері перемогла маловідома фірма "Діалінк", яка повідомила, що має намір поставити програму литовської фірми "Mediafon".

"У перших числах лютого 2015 року у ТОВ "Діалінк" змінився склад засновників", - йдеться у повідомленні.

Після озвучення планів "Укрчастотнагляду" у реєстрі почали значитись лише двоє маловідомих засновників: броварчанка Тетяна Нечипорук та бориспілець Сергій Халімоненко.

Як зазначає видання, напередодні публічного оголошення "Укрчастотнаглядом" планів щодо перенесення номерів зі складу засновників "Діалінку" вийшли Геннадій Ільїн і Лариса Ямчукова.

Геннадій Ільїн - екс-депутат Київради з президентської фракції "Солідарність", був замголови комітету з питань дотримання законності, правопорядку та боротьби з корупцією. Має розгалужений бізнес у сфері нерухомості. Наприклад, має 2,34 гектарів землі неподалік від Осокорків під "базою відпочинку".

Володіє часткою у фірмі "Класик", що була замовником скандального будівництва торгівельного центру на Львівській площі,8б у Києві.

Його партнеркою виступала дружина екс-заступника генпрокурора Анатолія Даниленка Наталія.

Також володіє приміщеннями у торговому центрі на проспекті Перемоги у Києві разом з донькою екс-генпрокурора Віталія Яреми Ілоною та сином Даниленка В’ячеславом.

Інші прізвища, пов’язані з "Діалінком" виявились теж невипадковими. Журналісти знайшли ці зв’язки у дуже несподіваному місці – офіційному бюлетні Держслужби інтелектуальної власності.

Виявляється, наприкінці 2014 року тоді ще депутат Київради Ільїн отримав авторські права на низку "літературних письмових творів технічного" та "науково-практичного характеру з дуже характерними назвами, як наприклад "Автоматизоване робоче місце, робоча станція "Е-документ" для видачі документів".

Співавторами Ільїна виявились Лариса Ямчукова (яка вийшла зі складу засновників "Діалінка" разом з Ільїним) та Тетяна Нечипорук (вона залишилась у засновниках "Діалінка", зберігши спадковість у власництві фірми).

Лариса Ямчукова - це дружина голови Державної міграційної служби Сергія Радутного, призначеного на посаду у березні 2014 року.

"Дружина начальника Держслужби отримала авторські права на обладнання для Держслужби через півроку після призначення чоловіка. І зробила це у співавторстві з впливовим депутатом з фракції Порошенка. Після цього Ямчукова з Ільїним вийшли зі складу засновників "Діалінку", залишивши там у власниках свою патентну співавторку Нечипорук. А фірмі вистелили шлях до 71 мільйона гривень на боротьбу з "мобільним рабством", - йдеться у матеріалі.

Журналісти видання нагадують, що держпідприємство "Укрчастотнагляд" - ходить у фаворитах влади.

Директором "Укрчастотнагляду" з лютого 2015 року є Володимир Корсун.

До нього держпідприємство очолював Валентин Резніченко, нинішній губернатор Дніпропетровської області та бізнес-партнер голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!