Пивоварський запевнив ЄС, що Україна забезпечить транзит російських фур

Неділя, 21 лютого 2016, 10:01

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський і голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський обговорили ситуацію з транзитом, яка склалася між Україною та РФ.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

"Томбінський розповів про занепокоєння західних партнерів України, оскільки більшість товарів, що везуться українською територією, прямують у країни ЄС. Міжнародне співтовариство сподівається, що Україна як і раніше залишиться надійним транзитером, а перебої в транзитних потоках є тимчасовим явищем", - зазначається у повідомленні.

Пивоварський пояснив, що транзит призупинено тимчасово для врегулювання ситуації.

"Перший крок вже зроблено. За інформацією Оперативного штабу, режим "їду додому" працює, кількість звернень за кілька днів зменшилася в рази. Обидві сторони відпустили затримані автомобілі, водії без перешкод завершують рейси і повертаються додому. Повідомлення про можливі ускладнення не надходили", - повідомив міністр.

Він також зазначив, що Україна усвідомлює свій обов'язок забезпечити безперешкодний і безпечний транзит згідно міжнародних договорів і конвенцій, вимог Світової організації торгівлі. Тим більше, що це в наших національних інтересах, бо ми прагнемо реалізувати свій транзитний потенціал. Незабезпечення плинності транзитних потоків може призвести до того, що Україну оминатимуть і всі інші перевізники, щоб не піддавати свій бізнес ризику запізнення або простою транспортних засобів.

"Тому Міністерство працює над повним вирішенням питання", - додав Пивоварський.

Як повідомлялось, міністерство інфраструктури домовилось про безперешкодне повернення в Україну тих українських вантажівок, які в результаті призупинення транзиту залишились на території Росії або в країнах Азії на кордоні з РФ.

Натомість Україна дозволила проїзд по своїй території російським вантажним автомобілям, які чекають на повернення додому з країн ЄС.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!