Конституційний суд почав вивчати гарантії вкладів

Середа, 17 лютого 2016, 20:13

Конституційний суд України відкрив провадження у справі щодо відповідності Конституції закону "Про систему гарантування вкладів фізосіб".

Про це йдеться в конституційних поданнях від 12 лютого, передає FinClub.

Нагадаємо, що Верховний суд України звернувся до Конституційного суду з метою визнання цього закону неконституційним ще в липні минулого року.

Весь цей час Конституційний суд відмовлявся відкрити провадження у цій справі.

На думку ВСУ, нинішня система гарантування вкладів є неконституційною. По-перше, Фонд гарантування вкладів фізосіб виконує функції нагляду за неплатоспроможними банками, хоча не є органом державної влади.

По-друге, закон ставить вкладників в нерівні умови. Судді незадоволені тим, що спочатку компенсацію отримують фізособи - власники поточних рахунків і депозитів, термін яких вже завершився, і лише потім інші.

При цьому те, що держава гарантує в кожному банку суму вкладів лише до 200 тисяч гривень на людину, обурило суддів.

Вони вважають, що права інших вкладників "обмежуються", в тому числі тих, що мають мільйони гривень, а права вкладників-юросіб і зовсім "скасовуються", так як їх кошти не гарантуються ФГВФО.

Формальною підставою для звернення став розгляд позову вкладника ліквідованого з 2013 року банку "Таврика".

Позивач заявив, що при укладанні договору з банком він не давав ФГВФО права розпоряджатися своїми грошима і не укладав з ним ніяких договорів.

Зараз КСУ готує справу до розгляду на пленарному засіданні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua