Корпорацію S.Group депутата Рибалки підозрюють у несплаті податків

Вівторок, 26 січня 2016, 16:42

Корпорація S.Group, що належить народному депутату Сергію Рибалці, підозрюється в ухиленні від сплати 145 млн грн податків, а також в намірі шахрайським шляхом заволодіти коштами компанії АТБ-маркет на 110 млн грн.

Про це повідомив заступник прокурора області Андрій Бачище під час брифінгу, повідомляє прес-служба прокуратури.

За його словами, посадові особи ТОВ "Продекспорт 2009", що входить до корпорації S.Group, відображали у податковій звітності проведення операцій по придбанню товарів у фіктивних підприємств (які реально не здійснювались), занижуючи таким чином суму отриманого прибутку та податку на додану вартість.

"Наприклад, підприємство внесло до податкової звітності відомості про нібито купівлю насіння соняшника у товариства з обмеженою відповідальністю, яке зареєстровано на підставну особу (пенсіонера), та насправді сільськогосподарську продукцію ніколи не виробляло, тому, відповідно, й продавати її не могло", - повідомив заступник прокурора області.

Як зазначається, під час розслідування прокуратура виявила акт податкової перевірки, яким встановлено порушення податкового законодавства корпорацією на суму 145 млн. грн. Цей акт було приховано від реєстрації у Єдиному реєстрі досудових розслідувань посадовими особами фіскальної служби.

"Зловживання владою податківцями наразі перевіряються слідчими прокуратури області", - додав Бачище.

Крім цього, він проінформував присутніх про те, що посадовці вказаної корпорації також є фігурантами іншого кримінального провадження, розпочатого за фактом шахрайства (ч.4 ст.190 КК України).

Так, на підставі підроблених документів, корпорацією було пред’явлено позов до компанії АТБ-маркет (з якою S.Group мали реальні довгострокові взаємовідносини) про стягнення заборгованості у 110 млн грн, якої насправді не існувало.

"Оскільки у Дніпропетровську виграти вказаний позов було важко, до схеми долучили підприємство, зареєстроване у м. Києві та подали позов до господарського суду цього ж міста, який його задовольнив", - повідомив Андрій Бачище.

Проте, як з’ясувалось слідством, позов було підписано не директором компанії, а іншою особою (це підтверджується висновком почеркознавчої експертизи).

Одразу після проведення цієї "операції" борг за позовом був перезданий іншому підприємству, яке також має відношення до S.Group, а директором підприємства призначено мешканця тимчасово окупованої  території України ("ДНР").

"Новопризначений директор одразу "загубив" всю без виключення документацію господарської діяльності за декілька років, яка складалась зі звітів, договорів тощо, та зник на територію терористичної організації", - зазначив заступник прокурора області.

Бачище констатував той факт, що розслідування прокуратурою вказаних злочинів привернуло увагу народного депутата України від Радикальної партії Олега Ляшка Сергія Рибалки, який пов’язує себе з діяльністю вказаної корпорації: "У жодному разі, незважаючи на тиск, слідство буде завершено, а справи передано до суду з відповідними доказами".

На сьогодні Рибалко є головою комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Як відомо,  Рибалко був співвласником "S. I. Group" (виробництво закусок SEMKI, "Флінт", "Мачо", "Морські" та ін.). У вересні 2014 року корпорація розділилася, а нова компанія Рибалка називається "S. Group".

Нагадаємо, у лютому 2014 Служба безпеки України повідомила про факти незаконного збору комерційної інформації співробітниками S.I. Group.

Також СБУ повідомила, що були встановлені факти ухилення від податків і незаконного поводження з прекурсорами. Проти співробітників S.I. Group було відкрито чотири кримінальні впровадження.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!