"Укрнафту" оштрафують за несвоєчасну сплату податків

Вівторок, 26 січня 2016, 14:18

До ПАТ "Укрнафта" будуть застосовані штрафні санкції  у розмірі мінімум 20% від суми заборгованості за несвоєчасну сплату податків.

Про це повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Андрій Пасішник на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, у вівторок, на нараді з питань податкового боргу "Укрнафти" представник ДФС зазначив, що окрім самого податкового боргу близько 10 мільярдів гривень, у день погашення боргу фіскальною службою будуть застосовані штрафні санкції мінімум 20% від суми заборгованості.

"Тобто, несвоєчасна сплата податків посадовими особами "Укрнафти" за наявності отриманих від продажу на аукціонах нафти та зрідженого газу коштів, призведе до завдання збитків компанії у вигляді штрафних санкцій близько 2 мільярдів гривень, а паралельно й до збитків державному акціонеру на його частку", - заявив Пасішник.

Він також зазначив, що згідно з Податковим кодексом, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Як повідомлялося, загальна сума боргу станом на 1 січня 2016 рокустановить понад 10,2 млрд гривень . Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ та податку на прибуток.

При цьому дебіторська заборгованість становить 18,676 млрд гривень.

ПАТ "Укрнафта" - найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського - близько 42% акцій.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!