Іран очікує 50 мільярдів доларів інвестицій на рік

Четвер, 21 січня 2016, 19:09

Скасування санкцій щодо Ірану може залучити близько 50 мільярдів доларів іноземних інвестицій на рік.

Про це, з посиланням на голову центробанку країни Валіуаллаха Сейфа, повідомляє Bloomberg.

"Наша країна може поглинути величезну кількість іноземних інвестицій, враховуючи наш потенціал. Я думаю, що 50 млрд доларів на рік не є надуманою цифрою", - заявив Сейф в недавньому інтерв'ю виданню.

Також Сейф заявив, що 32 мільярди доларів, які залишалися замороженими на закордонних рахунках, будуть використовуватися для закупівлі товарів для країни.

За його словами, в найближчі місяці будуть зроблені кроки щодо нормалізації фінансової системи.

"Подвійний обмінний курс - один встановлений центральним банком та інший, більш конкурентоспроможний неофіційний ринок - мають бути уніфіковані протягом шести місяців", - додав глава центробанку Ірану.

Повторне входження банків у світову систему відбудеться протягом декількох днів: Сейф сказав, що більшість кредиторів подали необхідні документи в Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій (SWIFT).

"Кінець ізоляції Ірану, країни в якій найбільші запаси відносно не використовуваного викопного палива після 10-річного застою, викликав хвилю інтересу серед інвесторів", - пише видання.

При цьому, деякі аналітики попереджають, що непрозора бюрократична система країни може змусити інші компанії з обережністю заходити на іранський ринок.

Нагадаємо, що 16 січня в Відні глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні і міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф оголосили про набуття чинності угоди, що знімає з Ірану економічні та фінансові санкції, пов'язані з ядерною програмою.

У ньому також наголошується, що залишаються в силі санкції та обмеження, які не пов'язані безпосередньо з іранською ядерною програмою.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!