Fitch погіршило прогноз цін на нафту

Середа, 20 січня 2016, 18:52

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings погіршило оцінку вартості нафти і газу слідом за нещодавнім ослабленням фундаментальних факторів попиту та пропозиції.

Про це йдеться у прес-релізі агентства, передає "Інтерфакс-Україна".

Базовий сценарій передбачає ціни на нафту в 2016 році на рівні 45 доларів за барель, повідомляє агентство. У довгостроковій перспективі Fitch прогнозує, що нафта коштуватиме 65 доларів за барель.

У стресовий сценарій на поточний рік закладена ціна нафти в 35 доларів за барель. Базовий сценарій передбачає, що газ цього року буде коштувати 2,5 долара за тисячу кубічних футів. Ціни в довгостроковій перспективі очікуються в районі 3,25 долара за тисячу кубічних футів.

У 2015 році такі фактори, як низька вартість розширення проектів, дозволила американським виробникам утримувати видобуток на рівнях вище, ніж очікували багато учасників ринку, незважаючи на падіння цін.

Однак подібні можливості, як очікується, зменшаться в поточному році, що призведе до прискорення темпів скорочення видобутку, відзначається в огляді Fitch.

"Якщо подивитися ширше, сукупний вплив двох років значних скорочень капітальних затрат, як очікується, призведе до істотного коригування обсягу поставок і в кінцевому підсумку відкриє шлях для початку відновлення цін", - йдеться у повідомленні.

Рекордно тепла зима, викликана природним феноменом Ель-Ніньо в грудні, також значно скоротить короткостроковий попит на паливо для опалювальних цілей в північній півкулі, в той час як зазвичай наступ зимового сезону надає підтримку енергетичному комплексу.

Аналітики Fitch вважають, що ціни на нафту в нинішньому рівні близько 30 доларів за барель не є стійкими протягом тривалого періоду, оскільки вони покривають грошові витрати на видобуток, але не включають витрати на заповнення резервів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!