Ціни на землю в Україні будуть на рівні Східної Європи - VoxUkraine

Вівторок, 19 січня 2016, 12:38

Експерти VoxUkraine спрогнозували, що ціни на землю в Україні будуть істотно нижче, ніж у більшості західноєвропейських країн, проте приблизно на рівні цін у Східній Європі.

Про це, в рамках проекту "Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні" пише VoxUkraine.

У більшості західноєвропейських країн ціни коливаються від 15000 до 30000 дол./га, а в Східній Європі від 1000 до 5000 дол./га.

"Ціни схильні до зростання, з найвищими темпами зростання в період з 2000 до 2009 зафіксованими в Латвії, Румунії та Литві (71%, 62% і 47% відповідно) - нових членах ЄС", - пишуть експерти.

У VoxUkraine відзначають, що якщо в Україні співвідношення орендних ставок і цін буде таким же, як у ЄС, слід очікувати, що середня ціна на землю буде складати 2990 дол./га (з 95% довірчим інтервалом від 1480 дол./га до 6030 дол./га).

На думку VoxUkraine, розвиток ринку продажу сільськогосподарських земель в Україні буде визначатися двома основними факторами: доступністю кредитних ресурсів та переліком обмежень і спотворень, які будуть передбачені Законом про обіг землі.

"Нещодавно затверджені обмеження підтримки агровиробників і введення мінімального терміну оренди належать до факторів, які, ймовірно, будуть утримувати низькі ціни на землю. Однак з розвитком інфраструктури ринку земель та інші реформи земельних відносин та сільського господарства, ціни, ймовірно, виростуть до рівня інших східноєвропейських країн", - вважають в VoxUkraine.

При цьому, у випадку скасування мораторію на продаж землі доцільно чекати велику кількість трансакцій в перші 2-3 роки після відкриття ринку продажів (5-7%, залежно від наявності обмежень).

"Причиною стане спекулятивний попит і спроби легалізувати раніше здійснені неформальні угоди", - пишуть експерти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua