"Нафтогаз" хоче обговорити з "Газпромом" нові тарифи до кінця січня

Вівторок, 19 січня 2016, 10:10

НАК "Нафтогаз України" хоче зустрітися з ВАТ "Газпром" до кінця січня, щоб обговорити нові тарифи за транзит газу у зв'язку з введенням в Україні з 2016 року нового ціноутворення на цю послугу - за принципом "транспортуй або плати" (ship-or-pay).

Про це повідомив глава правління НАК Андрій Коболєв журналістам у Брюсселі в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

Як передає агентство Bloomberg, в разі безрезультатності переговорів українська сторона залишає за собою право звернутися до суду.

Коболєв запевнив, що транзит російського природного газу до Європи через Україну є стабільним, а запаси газу в сховищах на 20% вище, ніж були рік тому на цю дату, тоді як внутрішнє споживання скоротилося.

"Ми відчуваємо себе більш комфортно. Ми не бачимо ніякого ризику з нашого боку", - цитує главу "Нафтогазу" Bloomberg.

Коболєв зазначив, що НАК нині купує у тих продавців, які пропонують кращу ціну, а російський газ сьогодні істотно дорожче.

Він припустив, що "Нафтогаз" може повернутися до закупівлі російського газу у випадку дуже тривалих сильних морозів, проте в січні цього точно не відбудеться.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" наприкінці грудня 2015 року запропонував "Газпрому" провести переговори у зв'язку з прийняттям національним регулятором нових правил ціноутворення на послуги з транспортування газу в країні.

Якщо раніше вартість послуг з транспортування газу, який проходить транзитом по території України, державою не регулювалося і визначалося лише двостороннім контрактом, то відтепер відповідні тарифи визначаються НКРЕКП, зазначили в НАК.

Директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко уточнював, що мова йде про підвищення ставок транзиту газу через територію країни, проте офіційно розмір можливого підвищення не оголошується.

Держрегулятор рішенням від 29 грудня 2015 року встановив: з 1 січня 2016 року для всіх точок входу ("Кобрин", "Мозир", "Писарівка 1400", "Суджа 1200", "Суджа 1400", "Устилуг" та ін.) тариф на рівні 12,47 долара за 1 тисячу кубометрів.

Для точок виходу тарифи встановлені наступні: "Ананьїв" - 16,74 долара, "Берегово" - 31,03 долара, "Гребеники-АТІ" (Ананьєв-Тирасполь-Ізмаїл) - 16,74 долара, "Гребеники-ШДКРІ" (Шебелинка -Дніпропетровськ-Кривий Ріг-Ізмаїл) - 21,33 долара, "Дроздовичі" - 25,73 долара, "Олексіївка" - 32,16 долара, "Орловка" - 23,12 долара, "Теково" - 28,99 долара, "Ужгород" - 32,80 долара, "Устилуг" - 25,73 долара, всі інші точки виходу - 25,73 долара.

Комісія також встановила норми забезпечення витрат природного газу на виробничо-технологічні витрати і нормативні витрати для точок виходу: "Ананьїв" - 1,73%, "Берегово" - 2,58%, "Гребеники-АТІ" - 1,73%, " Гребенікі- ШДКРІ "- 2,01%," Дроздовичі "- 1,91%," Олексіївка "- 2,65%," Орловка "- 2,11%," Теково "- 2,46%," Ужгород "- 2,69%, "Устилуг" - 1,91%, інші точки - 1,91%.

Повноваження щодо встановлення відповідних тарифів НКРЕКП отримала відповідно до прийнятого навесні 2015 року закону "Про ринок природного газу", який ввів в Україні норми енергетичного законодавства Європейського Союзу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!