ЄК оштрафує Apple на 8 мільярдів доларів за ухилення від сплати податків

П'ятниця, 15 січня 2016, 16:13

Корпорація Apple не сплатила понад 8 мільярдів доларів через оптимізацію податків, як стало відомо з розслідування Єврокомісії.

Про це йдеться у розслідуванні Єврокомісії, повідомляє Bloomberg.

Регулятори звинуватили виробника iPhone у використанні дочірніх підприємств в Ірландії (місце реєстрації європейської штаб-квартири Apple), з метою уникнути сплату податків за доходи, які генеруються за межами США.

Європейська комісія стверджує, що корпоративна змова компанії Apple в Ірландії дозволяє розрахувати прибуток, використовуючи більш сприятливі методи бухгалтерського обліку.

Apple обчислює податковий вексель, використовуючи низькі експлуатаційні витрати, через що знижується сума, яку компанія платить ірландському уряду.

Хоча Apple генерує близько 55% своїх доходів за межами США, її зовнішня податкова ставка становить близько 1,8%.

Якщо Комісія вирішить застосовувати більш жорсткий стандарт бухгалтерського обліку, Apple може бути зобов'язана заплатити податки в розмірі 12,5%, на суму 64,1 мільярда доларів прибутку, отриманого з 2004 до 2012 року.

Випадок з Apple може стати одним з найгучніших в історії американських компаній, представлених в Європі, хоча у європейських посадовців були сумніви щодо Starbucks, Amazon і McDonalds.

Головний виконавчий директор компанії Apple Тім Кук заперечує, що компанія використовує хитрощі, щоб уникнути сплати податків.

У недавньому інтерв'ю на CBS, він назвав критику компанії "політичною нісенітницею". За його словами, податкова система застаріла і потребує оновлення для цифрової економіки.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua