Китайська компанія купила нафту в США

П'ятниця, 15 січня 2016, 12:38

Китайський державний нафтопереробник Sinopec Corp купив першу партію нафти в США, де в грудні була скасована заборона на експорт нафти, що діяла 40 років.

Про це, з посиланням на джерело повідомляє Reuters.

Партія буде відвантажена з одного з південних портів в США в березні і може покласти початок постійним поставкам в Китай, що зацікавлений у нових постачальниках.

Unipec, торговий підрозділ Sinopec, орендує нафтосховища на островах у Карибському морі, що дозволить йому змішувати легку американську нафту з важкою і більш дешевої нафтою з Латинської Америки і створювати суміш, що ідеально підходить для китайських НПЗ.

Перші партії американської нафти вже прямують до Європи, але це радше символічна продаж для американських компаній, які два роки добивалися скасування ембарго на експорт, тому що поставки в Європу, за словами трейдерів, невигідні.

У той же час продажі Sinopec, другому за обсягом виробництва переробнику в світі, виглядають багатообіцяючими.

"Експорт американської нафти - це хороша новина для світового ринку, тому що дозволить переробникам Азіатсько-Тихоокеанського регіону диверсифікувати джерела поставок при вигідній ціні. Наші сховища на островах у Карибському морі добре підходять для таких постачань", - говорить джерело в Sinopec.

Він і представник компанії відмовилися повідомити подробиці угоди.

Враховуючи обмеження на судноплавство уздовж американського узбережжя Мексиканської затоки, партія, швидше за все, не перевищує 600 тисяч барелів на суму близько $20 млн.

Цей обсяг дорівнює імпорту Китаю приблизно за 2 години. За словами джерела, ця партія піде безпосередньо в Китай, але надалі танкери можуть направлятися на орендовані Sinopec сховища на острові Санта-Крус, одному з Американських Віргінських островів.

Китай і раніше зрідка купував нафту в США, наприклад з Аляски в кінці 1990-х років. У квітні і травні минулого року Китай отримав дві незвично маленькі партії по 200 тисяч барелів з Сан-Франциско, але це могла бути перевалка іноземної нафти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua