Україна тимчасово зняла обмеження на білоруську продукцію

П'ятниця, 15 січня 2016, 11:14

Міжвідомча комісія 13 січня вирішила призупинити до 1 травня 2016 року рішення про введення Україною спецмита у розмірі 39,2% щодо імпорту в країну низки товарів походженням з Білорусі.

Про це йдеться в офіційному оголошенні в газеті "Урядовий кур'єр" у п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".

"Комісія розглянула надані Мінекономіки матеріали про результати проведення консультацій з компетентними органами Республіки Білорусь, метою яких було врегулювання спірної ситуації, а також позицію суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності кондитерської та пивоварної галузей, які були ініціаторами проведення розслідування", - пояснює МКМТ своє рішення.

Як повідомлялося, комісія 13 листопада 2015 року вирішила ввести з 20 січня 2016 року адекватні заходи у вигляді 39,2% спецмита у відповідь на дискримінаційні та недружні дії з боку Білорусі проти українських підприємств кондитерської та пивоварної галузей.

Передбачалося, що спеціальне мито застосовуватиметься з моменту набуття чинності рішенням МКМТ і до встановлення факту припинення Білоруссю дискримінаційних і недружніх дій щодо України.

Спецмито планували вводити на молочні продукти, оселедець, ікру риб (окрім осетрових), кондитерські вироби і шоколад, пиво, горілку, харчову сіль, а також косметичні препарати і миючі засоби, бутлі, пляшки і фляги (до 2 л) з пластмаси, шини і покришки, паперові серветки, льняні і бавовняні тканини, кухонні секційні меблі, лампи розжарювання.

Окрім того її дію передбачалося поширити на морозильні камери і холодильники, трактори для сільськогосподарських робіт, колеса і ходові частини.

Перед цим Білорусь від 27 серпня 2015 року ввела обов'язкову державну санітарно-гігієнічну експертизу української продукції, що паралізувало її експорт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua