Жителів окупованого Криму все ж визнали нерезидентами

Середа, 13 січня 2016, 18:01

Вищий адміністративний суд України відновив повноцінну дію постанови НБУ №699, яка прирівнює жителів Криму до нерезидентів і забороняє залучення депозитів і видачу кредитів у російських рублях на території України.

Про це повідомила прес-служба Незалежної асоціації банків України.

За результатами розгляду касаційної скарги НБУ, Вищий адміністративний суд України скасував постанову Окружного апеляційного суду міста Києва від 22 січня 2015 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 1 вересня 2015 року, а справу направив на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Як сказано в повідомленні, на сьогоднішній день Постанова №699 "Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим" є чинним в повному обсязі і дозволяє банкам працювати з жителями Криму як з нерезидентами.

"Рішення апеляційного суду створювало правову колізію, оскільки закон про створення вільної економічної зони "Крим" прирівнює жителів півострова до нерезидентів, а після скасування першого пункту Постанови №699 банки змушені були працювати з ними як з резидентами. Отже, обслуговування банками клієнта, який живе на території Криму, як резидента, могло в будь-який момент бути визнано незаконним", - пояснила Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.

Враховуючи чисельні звернення банків-членів НАБУ і ймовірність негативних наслідків асоціація звернулася до Національного банку, що дозволило вирішити проблему.

Нагадаємо, 1 вересня 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував пункт 1 постанови НБУ № 699 від 03.11.2014 року, яким особи, що зареєстровані або постійно проживають на території Криму, визначалися як нерезиденти.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!