Росія погрожує Києву судом через "кредит Януковича"

Субота, 5 грудня 2015, 16:36

Росія подасть на Україну до суду у випадку, якщо 20 грудня "позичальник у повному обсязі не виконає свої зобов'язання по кредиту" у сумі 3 млрд доларів, виданому у грудні 2013 року.

Про це йдеться у заяві міністерства фінансів РФ, поширеній 5 грудня, повідомляє Інтерфакс.

"Незважаючи на відсутність офіційного звернення України до уряду РФ з питання реструктуризації суверенного боргу на 3 млрд доларів, Росія сама зробила пропозицію про розстрочення погашення українського боргу на 3 роки (2016-2018 роки) під гарантії США, ЄС або першокласного міжнародного фінансового інституту", - йдеться у заяві. 

"Ми запропонували умови навіть краще, ніж просив МВФ. На цьому тижні ми отримали офіційну відмову від уряду США надати гарантії за зобов'язаннями України. У зв'язку з цим нам не залишається нічого іншого, окрім як подати до суду на Україну в разі невиконання позичальником своїх зобов'язань в повному обсязі 20 грудня поточного року, що означатиме суверенний дефолт України ", - заявили в Мінфіні РФ.

"Крім того, в даний час існують ризики неотримання Україною чергового траншу від МВФ з огляду на те, що досі не прийнятий бюджет країни на 2016 рік, який відповідав би параметрам програми Фонду, через відсутність узгодженого проекту податкової реформи, та необхідних структурних заходів", - додали у Мінфіні.

Як відомо, 16 листопада на саміті G20 у Туреччині президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова піти на реструктуризацію трьохмільярдного боргу України на 2016-2018 роки по 1 мільярду доларів щорічно за умови гарантій Заходу.

Разом з тим Міністерство фінансів неодноразово заявляло, що Україна досі не отримувала офіційних пропозицій від Росії що відстрочки сплати боргу.

Кредит був виданий уряду Азарова в кінці 2013 року. Термін його  погашення настає 20 грудня.

Україна неодноразово заявляла, що не буде виплачувати цей борг, якщо Росія не погодиться на його реструктуризацію.

У МВФ закликали Україну і РФ сісти за стіл переговорів про реструктуризацію боргу.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!