НБУ відніс банк "Софіївський" до категорії неплатоспроможних

Середа, 23 грудня 2015, 12:04

Правління Нацбанку прийняло рішення про віднесення ПАТ Банк "Софіївський" до категорії неплатоспроможних.

Про це йдеться в постанові №916 від 22 грудня 2015 року.

"Історично банк був розташований в Донецьку. Після початку АТО банк переїхав до Києва, проте, майже весь кредитний портфель банку "Софіївський" сконцентрований в зоні АТО. Через розвиток подій на сході якість його обслуговування значно погіршилась, що призвело до проблем з ліквідністю. Власники та менеджмент намагалися врятувати банк, шукаючи інвестора", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, в пошуках альтернативного джерела доходів останнім часом банк сфокусувався на відкритті відділень з метою роздрібного валютообміну. Але, враховуючи суттєвий брак ліквідності, цей шлях виявися невдалим.

"Пошук інвестора, що міг би надати фінансову підтримку банку, не дав очікуваних результатів. Все це призвело до неплатоспроможності банку", - зазначила директор Департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова.

Дані статистичної звітності ПАТ Банк "Софіївський" свідчать, що у банку недостатньо коштів для виконання своїх зобов’язань перед вкладниками і кредиторами.

Загальна сума невиконаних ПАТ Банк "Софіївський" зобов’язань станом на 09 грудня 2015 року становила 32,1 млн грн., або 5,3% від зобов’язань.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!